1312423421828

پوره سیب زمینی همه کاره ! 3
پم دوشس یا پوره سیب زمینی و یکعالمه کاربرد و رسپی 
 duchess  potatoes , croquette
به پوره سیب زمینی که به شکل گلابی درست میکنند دوشس یا نوعی از آنرا نیز کروکت میگویند . میتوان با قیف و ماسوره و یا بصورت لوله ای یا آشیانه ای و میان پر ; با پنیر و گوشت چرخکرده و ... یا حتی داخل ظرف رامکین تهیه کرد .

طرز تهیه :
سیب زمینی متوسط 5 عدد

کره 250 گرم

شیر یا خامه 3/4 پیمانه

نمک و فلفل .

مقادیر کره و خامه قابل تغییر هستند . به جای خامه میتوان پنیرخامه ای هم بکار برد .
طرز تهیه : سیب زمینی ها رو هم میتونید با پوست یا بدون پوست آب پز و یا تو ذغال کبابی و یا تو فر تنوری کنید . بخارپز هم میشه . نکته اینه که سیب زمینی ها را به همان صورت داغ رنده یا با گوشتکوب له کنید . سپس کره نرم در دمای اتاق ، شیر یا خامه ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بافتی کرم مانند و لطیف داشته باشید .
دست تون بازه که داخل این پوره :
جعفری یا پیازچه خرد شده و یا هر سبزی دلخواه بریزید . حتی دو سه ق تفاله پیاز رنده شده یا پودر پیاز و سیر رنده شده یا پودر سیر بریزید . باید گرم سرو کنید. اما اگر گرم نبود ؛ سرد نباشه ولی به دمای معمولی اتاق باشه . میتونید در آخر به جای خامه از پنیرخامه ای یا کوارک و یا ماست کیسه برای نوع کلاسیک پوره استفاده کنید .
باز هم دست تون بازه و میتونید هنگام سرو با غذاهای مختلف از ادویه ها ( جوزهندی و کمی سیر و زیره... ) و سس هایی که باهاش هماهنگی داره استفاده کنید . مثلا برای منوی استیک ها میشه روی پوره از  سس قارچ و یا سس گریوی ساده  و یا با مرغ و شنسل مرغ میتونید از  سس غذایی ولوته یا یکی از سس های سفید رنگ  استفاده کنید .
حتی میتونید نوع ساده رو با  قیف ماسوره شکوفه درشت بزنید و داخل فر طلایی کنید .میتونید پوره را به به شکل گلابی در آورده و پم دوشس درست کنید .


عکس از استاد شف پژوهشی :

@chef.mohamadpazhoheshi

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn