15masa15

رستوران ژاپنی Masa متعلق به سرآشپز Masa Takayama است در محله مانهاتان در نیویورک قرار دارد . نحوه دکوراسیون آن یاد آور فرهنگ ژاپنی است . این رستوران یکی دیگر از گران قیمت ترین رستوران ها در فهرست سال 2013 اعلام شده و در آن انواع سوشی و غذاهای ژاپنی عرضه میشود .چوب هایی که در ساخت این رستوران بکار رفته با هزینه زیادی از ژاپن وارد شده .

13masa13

این سرآشپز در ژاپن متولد و درآن جا بزرگ شده و تخصصش در تهیه انواع سوشی است .

16masa16

او با عشق تمام برای تهیه غذاهایش وقت صرف میکند .قبل از این رستوران در نیویورک , صاحب رستوران سوشی بار دیگری در لوس آنجلس بود که آن هم جزو رستوران های گرانقیمت بشمار میرفت .

126masa12

کیست که نتواند عشق و علاقه را از ورای این بشقاب هنری درک کند؟

این رستوران در سال 2004 راه اندازی شد و یکی از گرانترین رستوران های دنیا بشمار میرود .درست در کنار این رستوران یک سوشی بار با نام  Bar Masa ناسیس شد که منوی آن به صورت الاکارت یا À la carte ارائه میشود و مشتریان قادرند هرغذای اصلی با هر سالاد و پیش غذا را که به صورت جداگانه تفکیک و قیمت گذاری شده , طبق علاقه خود جداگانه انتخاب کنند :

درس شیرین خدمات غذایی ! و چند نمونه از منوهای مشهور و رایج

در سال  2009  نظیر همین سوشی بار Bar Masa در شهر لاس وگاس در یکی از  مجموعه های اقامتی به نام Aria resort & Casino  تاسیس شد .

11masa11

سفارش در این رستوران بنابر صلاحدید شف بشقابی متشکل از مجموعه ای از انواع سوشی هاست و بدون نوشیدنی و مالیات و انعام هر نفر حدود 450 دلار باید بپردازد . برای اشغال 26 صندلی مقابل بار رستوران او , باید از 3 هفته قبل جا رزرو کرد . سرآشپز ماسا شخصا مجموعه سوشی ها را بنا به فصل انتخاب میکند و در مقابل مشتریان و پشت پیشخوان رستوران , غذای آنها را فی البداهه آماده و خود نیز آنرا سرو میکند و درعین حال تمامی سفارشات مشتریان را به ذهن میسپارد  .

donbalan_0

مواد مصرفی او برای تهیه غذاهایش از میان مواد خاصی انتخاب میشود . او از نژاد خاص گوساله  Wagyu beef  و برش خاص گوشت گوساله Kobe beef  که در ژاپن پرورش داده میشود

Aragawa یکی از رستورانهای گرانقیمت در جهان ) و قیمت زیادی دارد و نیز از انواع قارچ دنبلان زمینی ( دمبلان زمینی truffle ) استفاده میکند . در این میان او بارها از تشکیلات و سازمان های مربوطه جوایز و امتیازهایی با عنوان ستاره برای کیفیت خوب غذای خود کسب کرده است .

انواع غذاها با دنبلان زمینی در سفره خونه

Aragawa یکی از رستورانهای گرانقیمت در جهان

سوشی سالمون با آواکادو Salmon & Avocado Sushi

تاریخچه سوشی غذایی ژاپنی

واسابی یا ترب ژاپنی Wasabi

چگونه در خانه سوشی درست كنیم!

جایگزین سرکه برنج Rice vinegar برای تهیه سوشی

رستوران خانه آسیایی تهران ( انواع دریایی و سوشی و کیمچی و غیره )

رستوران ژاپنی سرینا ( ونک , خ خدامی )

سوشی غذای ژاپنی

خدمات تهیه غذای فرنگی suchi , fingerfoods

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn