1dee2e50

اولین جشنواره غذای خوب برای همه

اسماعیل شجاع مدیر عامل پیشرفت صنعت و دبیر جشنواره می گوید: این رویداد در راستای حمایت از تولید ملی برای تقویت گرایش ملی به برند و تولید داخلی با دهها برنامه های فرهنگی ، هنری، تفریحی ، ورزشی، اجتماعی از سه شنبه ۲۲ الی جمعه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۲در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

دبیر جشنواره  می گوید: با همکاری شبکه های تلویزیونی و رادیویی ، روزنامه ها ، نشریات و سایتها تلاش خواهیم کرد برنامه های این جشنواره را پوشش دهیم. وی در در ادامه رویکردها،شعارها و پیامهای جشنواره غذای خوب برای همه  را چنین برشمرد:

  • خلق رویداد استراتژیک برای ارتبا طات شناختی با مصرف کننده نهایی
  • بهار مزه ها ، بهار برندها ، رنگین کمانی از عطر و طعم زندگی
  • تغذیه سالم شهروند سالم
  • فرصت سازی برای معرفی و نمایش خلاقیت ها ،نوآوری و تازه های صنعت غذا
  • جشنواره ای سبز پر ازبرندهای ستاره و معرفی نام های جدید
  • گسترش محبوبیت برندها با توسعه ارتباطات مردمی برای آنها
  • آشنایی مصرف کننده با برندها و غذاهای سالم و فرهنگ مصرف صحیح
  • ایجاد یک فرصت فرهنگی ، تفریحی ، ورزشی در کنار غذا برای شادی مردم
  • شناخت ذائقه ها با سمپلینگ هدفمند و مطالعه رفتار مصرف کنند

تاریخچه جشنواره غذای خوب برای همه:

دبیر جشنواره غذای خوب برای همه در باره تاریخچه شکل گیری جشنواره می گوید: از سال ۸۹  تا کنون در پی چندین نشست رسمی و  جلسات متعدد  با بیش از ۵۰۰ نفر از مدیران وکارآفرینان ،کارشناسان وزارت بهداشت،وزارت کشاورزی، وزارت صنعت ،معدن و تجارت ، موسسه استاندارد و دبیران تشکلها طرح و برگزاری اولین جشنواره‌ی غذای خوب برای همه ایرانی مورد پذیرش اهالی این بخش از صنعت قرار گرفت. و پس از سه سال تلاش مجوز برگزاری  این جشنواره از شرکت سهامی نمایشگاه بن المللی ایران دریافت شد.هم اکنون این جشنواره درتقویم نمایشگاهها و جشنواره های رسمی در سایت نمایشگاه بین المللی درج شده است.

اهداف :

معرفی ارزش ها و گسترش محبوبیت برندهای غذا و ایجاد فضای آشنایی بیشتر مصرف کننده مواد غذایی با برند های ایرانی ، غذاهای سالم ، فرهنگ صحیح مصرف ،توجه به استاندارد و بهداشت محصولات غذایی و ایجاد یک فرصت تفریحی ، فرهنگی ، هنری، ورزشی، اقتصادی برای مردم با حمایت و مشارکت برندها

فرصتها:

معرفی کیفی تولیدات و نوآوری‌های ، برقراری ارتباط مستقیم وتعاملات مردمی (تالار گفتگوهای غیر مجازی)، سمپلینگ هدفمند با تشریفات ،مطالعه رفتار مصرف کننده ،توسعه ارتباطات تجاری، شناسایی جایگاه برند،

برنامه ها:

سخنرانی مقامات عالی وزارتخانه های مرتبط، پیشکسوتان در افتتاحیه و اختتامیه، حضورشخصیتها و چهره‌های ملی، هنرمندان ، ورزشکاران و...

برگزاری نمایشگاه در راستای معرفی توانمندی ها و نوآوری های صنایع غذایی با امکان فروش

اعطای تندیس زرین برند خلاق مردمی

پوشش خبری و گزارش از شبکه های تلویزیونی،رادیویی،

نشریات مختلف گفتگوی مدیران و صاحبان برند و کارشناسان آنها با مردم

ضرورت شرکت در جشنواره برای برندها

اینگونه جشنواره ها به عنوان یک فرصت اجتماعی برای ارتباط مستقیم برندها  با مصرف کننده نهایی  در راستای فرهنگ سازی برای استفاده از محصولاتشان و معرفی محصولات جدید و عرضه نوآوری هایشان ، محبوبیت، ارتقائ سطح وفادرای مشتری، افزایش ظرفیت و تعمیق مشهوریت  و تصویرسازی نوتری از برند شان  مشارکت می کنند.

لذا جشنواره غذای خوب برای همه  با برند ایرانی بدلیل بی نظیری و پوشش تمام طبقات مردمی در حوزه غذا می تواند یک رویداد و یک امر مهم برای برندها بویژه برندهای مشهور، جهت استقبال از آن باشد

اهداف  قابل تعریف و تحقق در زمینه بازاریابی و فروش  برای یک برنددر جشنواره

بازاریابی تهاجمی

افزایش منافع مشتری که در محصولات و خدمات نهفته است و در حین جشنواره به مشتری ابلاغ و اعلام

می شود و مشتری آنرا محسوس دریافت می کند.در سایه ارتباط مستقیم مستقیم در مدت جشنواره منافعی بیشتر نسبت به رقبا کسب می شود . در بازاریابی تهاجمی در طول جشنواره می توانیم زمینه ساز دریافت ایده های  ناب همراستا با سلیقه و نیازمشتری باشیم. تابرای تولید محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب که این دو عنصر، بنیاد اصلی حق مشتری محسوب می شود راهکار یابی شود.

بنابراصل تهاجمی بودن باید بتوان در برابر تغییرات سلیقه و نیاز مشتری و بازار به سرعت واکنش نشان داد و هرگز  منتظر اقدام های رقبا نمانیم واین شناخت و زمینه را جشنواره در کوتاهترین زمان برای یک برند رقابت طلب و خطرپذیرمنطقی،درراستای رهبری بازار فراهم میکند.

بازاریابی سمپلینگ

با تشریفات و غنی سازی فرهنگ بهره برداری از سمپلینگ می توانیم تکریم مشتری را رعایت کنیم و به وجاهت برند کمک نماییم.

در این جشنواره یک ایده جدید تحت عنوان تونل سمپلینگ طراحی شده است که برندها می توانند از این طریق کار سمپلینگ را انجام دهند.

فروش حضوری

فروش  حضوری وغیر مستقیم به صورت دلیوری با  دریافت سفارش در زمان بازدید مردم

فروش  به صورت اعطای نمایندگی به سراسر کشور با برنامه ریزی و دعوت ویژه از متقاضیان و بازدید گروهی بنکداران در شهرهای مختلف در قالب دعوت های وی آی پی بازاریابی (شناسایی افراد و تجار و شرکتهای پخش و مستعد بالقوه برای در یافت نمایندگی و ارسال کارت دعوت برای بازدید از جشنواره)

دستیابی به تجربه  مثبت در جشنواره

دستیابی به تجربه  مثبت در جشنواره  به سه عامل بستگی دارد . سطح مشارکت  برندها،  برنامه ها وتوان دانش،و تجربه برگزارکننده جشنواره و برنامه های سازمانی  برند شرکت کننده .

ما  در جشنواره غذای خوب برای همه متعهدیم به اندازه ای که برندها در این رویداد هزینه می کنند در این جشنواره دستاورد مادی و معنوی داشته باشند به شرط آنکه در برنامه ها و بهره برداری از فرصت های فراهم شده در جشنواره با  تعامل و مشورت حضور موثری داشته باشند..دیگر اینکه نوع تصمیمات و سیاستهای شرکتها و صاحبان برند در کنار میزان اعتمادشان به ما و اهداف و برنامه های جشنواره بر سطح نتایج و میزان برندگی آنها موثر خواهد بود. ما امیدواریم در شفاف سازی اطلاعات مورد نیاز آنها  در رفع موانع پیش رو برای تصمیم گیری و حضور قطعی و پررنگشان  درست انجام وظیفه نماییم..

تامین منابع انسانی لازم برای بهره برداری از جشنواره

مطمئنیم شرکت علاقمند برای استفاده از فرصتهای جشنواره برای تامین منابع انسانی خود راه حل پیدا میکند.بعضی از دوستان در این خصوص با جابجایی و یک آموزش فوریت دار، نیروهای بخش های دیگر شرکت را برای روزهای جشنواره آماده می کنندچون برایشان مهم است که از این فرصت بیشترین استفاده را ببرنداما بعضی وقتها  نیروی موقت جذب می کنند و در بعضی از کشورها برگزارکننده  ها نیروهایی متناسب با اهداف و برنامه های هر شرکت با آموزش و توجیه کامل سرویس دهی می کنند. در صورت نیاز شاید ما این همکاری را داشته باشیم.البته این موضوع جای بررسی بیشتری دارد.

ارزش های این جشنواره در مقایسه با سایر رویدادها

پر واضح است که فضای رقابت برای هر خدمتی و عرضه هر محصول و دانشی پیچیده شده است . بدون تردید هر کسی ارزش آفرین و خالق فرصتهای برتر باشد وکالای خوب و خدمات مناسب و صادقانه و قیمت منطقی ارائه کند در سایه ارتباطات خود متناسب با ظرفیت نفوذش در مخاطب سهمی را از بازار بزرگ کشور دریافت می کند .جشنواره غذای خوب برای همه به عنوان یک رویداد ملی و بین المللی هم از این قاعده مستثنی نیست. این جشنواره از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است.و با برنامه های مختلف و پوششهای رسانه ای گسترده از فرصتهای خلق شده ، از اثربخشی زیادی برخوردار است که می دانیم در ارزیابی جدی علاقمندن از امتیاز بالایی در انتخاب برخوردار است.لذا با اعتقاد درحفظ حق انتخاب برای تمامی صاحبان برند و صنعت تلاش داریم در اولویت انتخاب آنها قرار بگیریم و تلاش می کنیم با ارئه اطلاعات شفاف دوستان و علاقمندان جشنواره را شناسایی و جذب کنیم و بدون بررسی سراغ هیچ کس نمی رویم.

پیشنهاد برای کسانی که سیاستشان عدم حضور در جشنواره هاست

صراحت در اعلام سیاستها جای  سپاسگزاری دارد. البته در تجربیات ما دوستان یا مدیرانی که کاملا جواب شان مشابه این جمله شما باشد کم نیستند. در سایه ملاقات های حضوری با ایجاد بستر های نگریشی به فعالیتهای اجتماعی و اینکه یک استراتژی دائمی معمولا پاسخ مناسبی در فضای رقابتی برای پیشبرد اهداف یک سازمان ندارد زمینه های تجدید نظر را باید فراهم کنیم . هر رویدادی دستاورهای خاص خود را دارد و فرصت شناسی در مدیریت یکی از ویژگی های مدیران دارای چشم انداز است.

تاثیر جشنواره ها در حل مشکلات صنعت

مشکلات صنعت در هر زمانی به یک نوعی  است .کم و زیاد می شود و همه آنرا می دانیم ولی در راستای اهداف جشنواره این رویداد یک راهکار اثربخش  در حوزه مشکلات بازاریابی وفروش و برندینگ است و استقبال از آن به میزان مشارکت، سرمایه گذاری، توجه و اطلاع رسانی به عموم و جذاب سازی آن و اجرای قوی بستگی دارد. یعنی همه ما با هم در برگزاری موثر و با شکوه آن مسئولیت بزرگی داریم . منبع :آفتاب پیشرفت صنعت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn