1dastehgol4copy_copy

تبریک به مناسبت 2013 /  Int`nal Chefs Day  روز جهانی آشپز و قناد  در تاریخ 20 اکتبر مصادف  با 28 مهرماه 92

با دستوری اختصاصی و دسته گلی ساده اما متبرک از نان و پنیر و سبزی خوردن این روز را به همه عزیزان فعال در این رشته تبریک و تهنیت عرض میکنیم . امسال دومین سال است که سایت سفره خونه به مناسبت تکریم مقام اساتید آشپزی و قنادی و شیرینی پزی به تمامی کارشناسان و استادان و مدرسان رشنه قنادی و آشپزی و کلیه فعالان این زمینه اعم از مدیران وبلاگ ها و سایت ها و صفحات اجتماعی مربوطه و هنرجویان آشپزی و قنادی و هتلداری و کیترینگ ها و آشپزخانه و .... تبریک گفته و به گرمی دست یکایک را فشرده و برای همه آنان صمیمانه آرزوی موفقیت دارد .

سال گذشته سفره خونه با تقدیم کیک گلدان گل سفره خونه  این روز را به تمامی دست اندرکاران یادآوری نمود . باشد که هرسال با ابهت هرچه تمام تر این روز را نیک و محترم شمرده و به پاس زحمات و تلاشهای این گروه از فعالان جامعه از آنان تقدیر نموده و در صدد بسط و توسعه آگاهی های همگانی در جهت شناساندن هرچه بهتر این رشته ها به علاقمندان قدمی هرچند کوچک برداریم و رویکردی به سوی رعایت استاندارد ها و موازین اصولی داشته و در دنیای ایرانگردی و جهانگردی حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشیم .

در سال 2005 میلادی از سوی   انجمن جهانی جامعه آشپزان و قنادان   کشورهای مختلف با شرکت کشورهای پیشگام در امر پذیرایی و تغذیه و خورد و خوراک یک روز جهانی به مناسبت تکریم مقام و بزرگداشت شان و مرتبه آشپز و قناد اعلام شده است .

روز جهانی آشپز و قناد در تاریخ 20 اکتبر مصادف با 29 مهرماه 91

 

مواد لازم :

نان لواش تازه و نرم

پنیر سفید یا پنیر دلخواه رنده شده

کلم بنفش آبپز در آب نمک

سبزی خوردن تازه

ساقه نازک تره

دانه های ذرت

هویج: مربای فانتزی هویج به شکل گل رز

گوجه فرنگی مینیاتوری :  گل های رز سرخ از گوجه فرنگی

دستمال کاغذی

طرز تهیه :

ابتدا سبزی خوردن را تمیز کرده و شسته و ضدعفونی کرده و خشک میکنیم . پنیر را رنده کرده و کنار میگذاریم . از برگهای کلم بنفش در آب نمک اب پز میکنیم . نان لواش را به صورت مربعی برش زده و روی تخته قرار میدهیم .

1dastehgol12

نان را به شکل قیف در آورده و

1dastehgol13

قسمت درز را زیر قرار داده و جسمی مانند کارد روی آن میگذاریم تا به همان حالت بماند و باز نشود .

1dastehgol14

میان آن مقداری دستمال کاغذی تمیز قرار میدهیم که با کمی هوا خوردن فرم بگیرد .

1dastehgol15

سپس از مواد داخل قیف ریخته و سر قیف را با سبزیجات و گلهایی از گوجه فرنگی مینیاتوری و کلم بنفش و هویج و مقداری پنیر رنده شده و ذرت تزیین میکنیم .

1dastehgol16

این قیف ها با لواش تهیه شده و با تافتون هم شدنی است ولی هرچه نان نازک تر باشد بهتر خواهد بود . سپس در سینی مناسبی که کاغذ دانتل پهن کرده ایم قرار داده و با ساقه تره برای آن روبان درست میکنیم .

1dastehgol1copy_copy

نکته : پس از تهیه قیف نباید زیاد بماند و هوا بخورد زیرا خشک شده و قابل خوردن نیست و خرد میشود .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn