1a81c472121

ماه محرم را به تمامی دوستداران حضرتش تسلیت میگوییم . بنا به تخصص سایت سفره خونه درباره طعام ها و خوراکها و نذری های این ماه شمه ای گفتگو میکنیم . یکی از مرسوم ترین رسم های ماه محرم و صفر، پخش کردن غذای نذری است. پختن نذری هم فقط محدود به ایران و ما ایرانی ها نمی شود بلکه خیلی از مسلمانان جهان در این ماه ها رسم تهیه غذای نذری دارند. این ماه با تمام مصایب و عزاداری ها و تلخی هایش , ماه اطعام و پهن کردن سفره های نذری است و با بوی گلاب و فرنی و شیربرنج و قیمه و شله زرد و شله ها و ... غذاهای محلی نذری عجین شده است .

1a81c47

1 -قیمه نجفی عراق

قیمه نجفی جزو معروف ترین نذری های عاشورا و محبوب ترین غذاهای عراقی هاست. هرچند که اسم این غذا قیمه است و با برنج سرو می شود اما هیچ شباهتی به خورش قیمه سیب زمینی ما ایرانی ها ندارد و اگر کسی اسمش را نداند، فکر می کند که ظرفی پر از گوشت کوبیده پیش رویش است! این غذا سیب زمینی، لیمو عمانی و لپه ندارد به جای این مواد از گوشت، نخود، پیاز، رب گوجه فرنگی، گرد لیمو، زعفران، پودر یا عرق هل، نمک، زردچوبه و دارچین برای تهیه آن استفاده می شود. مهم ترین تفاوت این قیمه با قیمه ما این است که گوشت بیشتری دارد و تمام مواد آن را پس از پختن، می کوبند یا چرخ می کنند. به همین دلیل هم قیمه نجفی ظاهری شبیه به گوشت کوبیده ایرانی دارد. معمولا صدها هزار پرس قیمه نجفی در روزهای عاشورا و تاسوعا در میان عزاداران در عراق پخش می شود.

1a81c471

2 - دیگچه افغانستان
دیگچه جزو معروف ترین نذری های افغانستان و تقریبا شبیه به شیربرنج خودمان است اما غلظت آن از شیربرنج کمی بیشتر است. مردم افغانستان این نذری را در چهارشنبه های ماه صفر می پزند و آن را در میان عزاداران پخش می کنند. آنها این نذری را به نیت فراوان شدن رزق و روزی، سلامت و فرزنددار شدن تهیه می کنند و اعتقاد دارند که حضرت فاطمه(س) چنین غذایی را زیاد می پخته است. پختن و پخش دیگچه بیشتر در سومین و آخرین چهارشنبه ماه صفر در افغانستان مرسوم است. افغان ها اعتقاد دارند که اگر دیگچه را در ظرف های بزرگ مسی بپزند، قطعا عطر و طعم بهتر و مطلوب تری خواهد داشت. این غذای نذری ترکیبی از برنج، آب، شیر، روغن جامد، گلاب، عرق هل، خلال بادام، خلال پسته و نمک است و طرفداران زیادی در میان تمام افغان ها دارد.

1a81c472

3 - آش عاشوره ترکیه
در ترکیه غذاهای مختلفی به عنوان نذری در ماه محرم پخش می شود که یکی از معروف ترین آنها، آش عاشوره است. معمولا این آش در روزهای دهم تا پانزدهم محرم پخته و در میان مردم پخش می شود. برخی از ترک ها معتقدند که علت پخش آش عاشوره در این تاریخ، احترام به امام حسین(ع) از روز اول تا شب هفتم شهادت ایشان است. این آش ترکیبی از گندم پوست کنده، لوبیا سفید، نخود، آب، شکر، انجیر خشک، آلو قیسی، خلال بادام، کشمش، مویز، پسته، نشاسته، گلاب و نمک است. عاشوره آشی بسیا ر سنگین و مقوی است و در میان ترکیه ای ها به نام آش هفت رنگ هم معروف است.
1a81c47211
۴ - چکدرمه ترکمنستان
اصل غذا بر این است که هیچ ادویه ای به آن اضافه نشود. چکدرمه که بسیار خوشمزه است، می تواند به عنوان غذایی جدید سر سفره ایرانی ها هم بیاید. این غذا که چیزی شبیه به چلو گوشت ما ایرانی هاست، با ترکیبی از برنج، گوشت گوساله، پیاز، روغن، رب گوجه فرنگی، نمک و آب پخته می شود و جزو اصلی ترین نذری های پخش شده در روز عاشورا و تاسوعا در میان عزاداران حسینی در ترکمنستان است.

1a81c4721
۵.حلیم اندونزی
مسلمانان اندونزی از روز اول تا دهم محرم را به عزاداری می پردازند و در بیشتر این روزها، حلیمی درست شبیه به حلیم خودمان می پزند و با نان در میان عزاداران پخش می کنند. برخی از اندونزیایی ها، این حلیم را شور و برخی آن را شیرین می خورند. آنها بیشتر از گوشت سفید برای تهیه حلیم استفاده می کنند.
1a81c4721210
۶ .کباب هندی
هندی ها مراسم عزاداری عاشورا را با شور و حرارت بسیار زیادی برگزار می کنند. نذر کردن و نذری دادن هم جزو سنت های مرسوم آنهاست. در ۱۰ روز اول محرم در هند، نذری های مختلفی از جمله نان و شیر یا نان و کباب هندی بین مردم پخش می شود. آنها نان و شیر را بیشتر در روز شهادت حضرت علی اصغر(ع) توزیع می کنند و نان و کباب را هم ثروتمندان هند به عنوان نذری در روز عاشورا و تاسوعا می دهند.
1a81c472142
۷.خورش مرغ و زیتون لبنان
این خورش که همراه با برنج سرو می شود، جزو محبوب ترین غذاهای لبنانی هاست که پختن و تقسیم کردن آن در میان اهل محل یا عزاداران حسینی در روز عاشورا، رواج دارد. خورش «مرغ و زیتون» با مرغ، پیاز، سیر، زیره سیاه، زردچوبه، آب مرغ، روغن زیتون، فلفل دلمه ای، زیتون بدون هسته، زعفران، جعفری و فلفل سیاه پخته می شود. معمولا از مرغ بدون استخوان برای تهیه این غذای نذری استفاده می شود.
1a81c4721421
۸.حلوای هویج پاکستان
برخلاف بسیاری از شهرها و کشورهای مختلف که نوعی غذا برای نذری دادن در روزهای عاشورا و تاسوعا انتخاب می کنند، پاکستانی ها نوعی حلوای محلی در این ایام می پزند. حلوای پاکستانی به هیچ وجه شبیه حلواهایی که ما می پزیم، نیست و برای تهیه آن از هویج رنده شده، شیر، خامه، کره و شکر استفاده می کنند. این حلوا بعد از سرد شدن، دسر بسیار خوشمزه ای است و می توان در تهیه آن به جای شکر، از عسل هم استفاده کرد. از  www.aftabir.com

1a81c47212

نذر هرچه که باشد , طعام هرچقدر که باشد اصل اطعام مساکین است و بس . از اسراف دوری و از میهمانی های خانگی اهتراز کنیم و واقعا این روز را به اطعام مساکین اختصاص دهیم .

حلوای هویج پاکستانی

چکدرمه ( ترکمنی )

دسر دیگچه مجلسی ترکیه Kazandibi

دسر دیگچه مشهدی با هل و زعفران

فهرست انواع خاگینه و مسقطی و فرنی و شیربرنج

شله مشهدی با قیمه

آش و حلیم ( هلیم ) و شله زرد

رمز و راز های یک شله زرد خوشمزه و خوش رنگ و معطر مجلسی

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn