1aB65814

قرار گرفتن در معرض نور خورشید خطر ابتلا به ام اس را کاهش می‌دهد .

متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: بر اساس مطالعات به دست آمده افرادي که بیشتر درمعرض نور خورشید قرار دارند و یا مواد غذایی سرشار از ویتامین D مصرف می‌کنند، کمتر به ام اس مبتلا می‌شوند.

امین صالحی ابرقویی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس نتایج آزمایش‌های بدست آمده اکثر بيماران مبتلا به ام‌اس در درازمدت دچار کمبود ویتامین D هستند. وی با اشاره به اینکه در بيماران مبتلا به ام‌اس به طور قابل توجهي توده استخواني در اثر سوءتغذیه ویتامین D كاهش يافته است، ادامه داد: میزان ويتامين D در بيماران مبتلا به ام‌اس حتی در فصل تابستان که میزان ویتامین D در اکثر افراد نرمال است از از حد معمول پایین‌تر است.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: براساس تحقیات صورت گرفته در حال حاضر رژيم درماني‌هاي متنوعی برای مديريت بیماری ام اس استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: يك رژيم غذايي سالم و متعادل در بیماران مبتلا به ام اس  مي‌تواند به رفع خستگی ناشی از بیماری کمک کرده، مقاومت بدن را حفظ و سيستم ايمني را تقويت و عملكردهاي روده و مثانه سالم را تقویت کند.

صالحی ابرقویی با اشاره به اینکه يك رژيم غذايي متعادل انرژي لازم، مواد مغذي و فيبر غذايي براي ارتقاء تندرستي را فراهم مي‌كند، تصریح کرد: يك رژيم غذايي سالم به اين معنا نيست كه فرد خود را از خوردن غذاهایی که دوست دارد محروم کند بلکه لازم است بیمار تنها از مصرف مواد غذایی ناسالم جلوگیری کرده و وزن خود را متعادل نگه دارد.

وی گفت: حفظ سلامت کلی در بیماران مبتلا به ام اس بسیار حائز اهمیت است و  یک رژیم متعادل و مناسب این هدف را ممکن می‌کند.

این متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: بیماران مبتلا به ام‌اس نیز مانند سایر افراد باید رژیم‌های کم چرب و پر فیبر مصرف کنند.

صالحی ابرقویی گفت: افراد مبتلا به ام‌اس باید دریافت اسیدهای چرب اشباع که در چربی گوشت قرمز، روغن‌های جامد و در شیر و لبنیات پر چرب موجود است را محدود کرده و از منابع حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ مانند ماهی، روغن بذرک و یا روغن کبد ماهی و دیگر منابع آن استفاده کنند. از http://www.mehrnews.com

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn