1a65815

نان بربری و سنگک و تافتون و لواش یا فانتزی , کدامیک ؟

یک مرد مبتکر آمريکايی به نام آقای ديويد لبو ويتز که در فرانسه زندگی می کند، یک ماشين فروش خودکار تمام اتوماتیک ساخته است که کار یک نانوایی را انجام میدهد. اين ماشین فروش خودکار به کمک يک صفحه نمايشگر تماما لمسی , دریافت سفارش نان و همچنین مراحل دریافت پول و تحويل نان به مشتری را بر عهده دارد.

پس از انتخاب نان، وجه نقد به صورت سکه به ماشين پرداخت می شود. يک دقیقه زمان لازم است تا نان طبخ شود. 30 ثانيه نیز جهت خنک شدن و خارج شدن بخار اضافی از نان در نظر گرفته شده است. این ماشین قبل از سرد شدن کامل، نان گرم و با حرارت ملايم به مشتری تحویل می دهد.  کل زمان خرید نان در مدتی کمتر از 2 دقيقه انجام می شود. این دستگاه حتی به مشتری اجازه می دهد که از مواد اوليه استفاده شده در نان خود نيز مطلع شود.

 

نمی توان در مورد کيفيت نانی که این ماشين فروش خودکار تحویل می دهد در مقایسه با کار آقای نانوا نظری داد. اما دردسر ایستادن در صف را ندارد و وجود یکی از اين ماشین ها برای ساکنين آپارتمان ها جهت خوردن یک صبحانه فوری البته با نان گرم و تازه بسيار مفید واقع میشود. فکر کنید اگر یک دستگاه تحویل نان بربری خشخاشی یا نان سنگک دو آتشه در ابتدای ورودی ساختمان منزل داشتیم چه میشد ؟؟؟!!!

از http://narenji.ir

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn