1kebap4

طبق قانون رستوران ها رزرو کردن یک میز در امریکا باید تنها فقط از روز قبل انجام بگیرد . ولی این قانون برای رستوران شف " Damon Baehrel " صادق نیست و هرکسی که میخواهد دستپخت این شف را تست کند وقتی با این رستوران تماس میگیرد باید  5 سال دیگر وقت بگیرد !  این مدت زمان لازم است تا مشتری در انتظار صرف یک شام رویایی در رستوران منحصر بفرد او انتظار بکشد .اصولا رستوران ها دارای درجه ها و ستاره های مختلف هستند و هر کدام نیز  مشتریان خاص خود را دارند. رستوران های بزرگ و مشهور معمولا مشتریان زیادی دارند که شناخته شده هستند و پیدا کردن یک میز خالی در آن رستوران ها کاری بسیار سخت است زیرا مشتریان تقریبا در این رستوران ها آبونه شده اند !

1kebap3

و همچنین همیشه مشتریان آنها در این رستوران ها میزها را از پیش رزرو می کنند . سرآشپز این رستوران پر طرفدار کسی نیست جز " Damon Baehrel " و خودش که صاحب و باغبان این ملک است  تمام کارهای رستوران را از کار پیشخدمت، سرآشپز به تنهایی انجام میدهد .
1kebap5
نکته قابل توجه این است که او تا به حال در هیچ موسسه و آموزشگاهی آموزش آکادمی ندیده و کارش را به صورت غیرحرفه ای و آماتور اغاز نموده است . در این رستوران کوچک و خانوادگی فقط  12 میز وجود دارد همزمان می تواند فقط از 18 مهمان پذیرایی کند . به گفته این سرآشپز تمام مواد و اقلام مورد نیاز برای تهیه غذاهایی که هرشب سرو می کند ، از باغ او تامین میشود و هیچ کدام از مواد از بازار خریداری نشده و بهمین علت غذای رستوران او خوشمزه و کاملا ارگانیک و پاک است .

1kebap6

"دامون" با همت و پشتکار و سلیقه خوب و دست پخت خوب خود توانسته خیلی سریع پله های ترقی را طی کرده و به نامی آشنا در میان رستوران های معتبر آمریکا تبدیل شود . از هم اکنون برنامه کارش را برای 5 سال آینده بخوبی می داند و هر شب غذاها را فقط برای 18 نفر تهیه کرده و از آنها پذیرایی می نماید . عکسها و ترجمه از نت توسط پدیده محمدیار

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn