1haash4
مردم با خوردن فست‌فود تفريح مي‌كنند
حالا در كنار اين همبرگرفروشي‌هاي جذاب در تهران مي‌توان به رستوران‌هاي مختلفي ديگري اشاره كرد از جمله رستوران‌هاي ايتاليايي، ژاپني، چيني، مغولي، عربي و تركي كه تهران را تبديل كرده به شهري براي خوردن غذا، از پايين‌ترين قيمت‌ها تا گران‌ترين قيمت‌ها. اما ميزان بالاي استفاده ايراني‌ها از فست‌فودها باعث به وجود آمدن بيماري‌هاي بسيار خطرناكي مي‌شود. به گفته سازمان جهاني بهداشت، فست‌فود در مجموع دشمن سلامت است، غذايي عموما بي‌ارزش، پر از چربي غير اشباع كه منجر به ديابت، سكته مغزي و قلبي، بيماري‌هاي قلبي و عروقي مي‌شود.

1haash5
فست‌فود به خصوص اگر ماده اوليه آن گوشت باشد، فرآوري شده است يعني با افزودن مواد نگه دارنده كه در بدن صددرصد منجر به جهش‌هاي ژنتيكي مي‌شود توليد مي‌شود، البته هميشه جهش‌هاي ژنتيكي مساوي با بروز سرطان نيست اما مي‌دانيم كه گوشت فرآوري شده موجود در فست‌فود منجر به ايجاد موادي مي‌شود كه مي‌توانند در پي جهش ژنتيكي به ابتلاي فرد به سرطان بينجامند، به خصوص به علت وجود موادي مثل نيترات سديم كه فست‌فود را خوشمزه‌تر مي‌كند و در كالباس، سوسيس و برگر استفاده مي‌شود. اين ماده در بدن تبديل به نيتروزامين كه صددرصد سرطان‌زاست مي‌شود.
مهم‌ترين علت ايجاد سرطان‌هاي دستگاه گوارش همين ماده است و تاثير آن در به وجود آمدن سرطان قطعي است. در كشور ما آلودگي مواد غذايي به مواد سرطان‌زا و روش پخت مواد غذايي دو علت اصلي افزايش سرطان‌هاي دستگاه گوارش است. ساعت نزديكاي 11:30، 12 شب كه مي‌شود كم‌كم فست‌فود‌ها و اين همبرگرفروشي‌ها ديگر سفارش دريافت نمي‌كنند، بعضي كه دير حركت كرده‌اند يا در ترافيك مانده‌اند، با در بسته آنها مواجه مي‌شوند.
عباس شهروند ديگري كه معتقد است، مردم نمي‌دانند كه بايد براي تفريح به چه مكاني بروند به همين خاطر هم تصميم مي‌گيرند كه به فست‌فودها و اين مدل رستوران‌ها بروند، شايد خيلي از مردم خودشان هم مي‌دانند مصرف زياد اين فست‌فودها مضر است اما ترجيح مي‌دهند به آن به چشم تفريح نگاه كنند. كارگران همبرگرفروشي كه تا چند دقيقه پيش وقت سر خاراندن نداشتند حالا زباله‌هاي مغازه را به سطل‌هاي آشغال مي‌اندازند و با ريختن آبي كف مغازه، كم‌كم چراغ‌ها را خاموش مي‌كنند تا راهي خانه شوند. از

mashreghnews.ir

میهمانان ناخوانده رستورانها و هتلها

رستوران ها و سفره خانه های ایرانی خارج از ایران

قنادی ها و کافی شاپ های خارج از ایران

اخبار آشپزی جهان در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn