1kebeb4

نگاهی به رونق مهمترین کسب و کار ماه رمضان

هفت صبح: حلیم فروشی «سید مهدی» کمی بالاتر از سه راه زعفرانیه در خیابان ولی عصر واقع شده است. حلیم فروشی که حالا برای خودش یک برند معروف است و به گفته گردانندگانش نام و نشانش تا بورلی هیلز لس آنجلس و خیابان های سیدنی هم رفته است. مدیریت فعلی دو باب مغازه ای که نام «کلبه سید مهدی» را برخود دارد بر عهده داماد «سید مهدی» موسس این مغازه است که حالا به دلیل کهولت سن و بیماری نمی تواند از خانه خارج شود.

«قدمت این مغازه به 50 سال می رسد؛ در ابتدا میوه فروشی، بعد از آن شیرینی فروشی و در نهایت بستنی فروشی شد. نزدیک به 18 سال هم هست که آش و حلیم را هم اضافه کرده ایم که در این میان حلیم سید مهدی حسابی طرفدار پثیدا کرده است.» اما سید مهدی تنها مغازه ای نیست که منتظر رسیدن ماه رمضان بوده است، مغازه های زیادی در گوشه و کنار شهر برای رونق گرفتن حرفه شان چشم به راه دیدن هلال ماه بوده اند.
صف های طولانی نزدیک افطار برای خرید آش رشته و شله قلمکار حکایت از رونق کسب و کار صنفی است که اوج فروشش در ماه مهمانی خداست. ظرف های حاوی حلیم هم با تزیین پودر نارگیل و کنجد و دارچین برای خودش طرفدارانی دارد که البته وقتی گوشتش بوقلمون باشد طرفدارانش دو چندان می  شوند اما حلیم و آش نیز مانند دیگر اقلام غذایی و غیرغذایی بر مدار افزایش قیمت ها نشسته و صعود را بر نزول ترجیح داده است.رئیس اتحادیه کباب و حلیم و غذای سنتی ایران گفت که سال گذشته گردش مالی آش و حلیم در تهران حدود 81 میلیارد تومان بوده است .

آش و حلیم دارچین پایتخت ( ستارخان )

آش کیلویی چند؟
اگر سال گذشته برای خرید یک کیلو آش 3200 تومان و یک کیلو حلیم 3500 تومان پرداخت کرده اید، امسال با افزایش 20 الی 25 درصدی باید هزینه بیشتری برای این افطاری های مورد علاقه تان بپردازید. امسال قیمت یک کیلو آش رشته 4000 تومان، آش شله قلمکار 4000 تومان و یک کیلو حلیم هم 4500 تومان از سوی اتحادیه کباب و آش تعیین شده است. علت افزایش قیمت هم چندان نیازی به توضیح ندارد، افزایش قیمت مواد اولیه سیر صعودی پیدا کرده لذا دور از انتظار نیست که برچسبت افزایش قیمت روی ظرف های آش و حلیم هم جا خوش کند. یک کیلو گندم بلغور 900 تومان و یک کیلو نخود 3050 تومان هزینه برای آش و حلیم پزها هزینه دربر خواهد داشتا؛ به عبارتی افزایش 60 درصدی قیمت نخود، 36 درصدی لوبیا، 33 درصدی عدس و 25 درصدی روغن نباتی را بایستی در کنار تفاوت قیمت گوش، رشته آشی، گندم پرک و حتی نهاده های انرژی هم چون آب، برق و گاز قرار دهیم تا علت تغییر قیمت حلیم و آش را نسبت به سال گذشته بهتر متوجه شویم. از bartarinha.ir

 

میهمانان ناخوانده رستورانها و هتلها

رستوران ها و سفره خانه های ایرانی خارج از ایران

قنادی ها و کافی شاپ های خارج از ایران

اخبار آشپزی جهان در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn