1agojeh5

چگونه یک سر آشپز، مدیر موفق رستوران می شود؟

کسب و کارهای کوچک، نقش مهمی را در اقتصاد ایفا می کنند. نقشی که بی توجهی به آن بدون شک، منجر به افزایش بی کاری و کاهش خلاقیت و نوآوری در فضای اقتصاد خواهد شد. این کسب و کارها ویژگی هایی دارند که حضور آنها را در فضای اقتصادی جامعه ضروری می سازد. نقش کسب و کارهای کوچک در موارد زیر قابل تامل است:

 

ازدیدگاه نوآوری اقتصادی

ازدیدگاه انعطاف پذیری اقتصادی

ازدیدگاه به هم پیوستگی اجتماعی

با این مقدمه اگر اغلب رستوران ها را کسب وکارهای کوچک یا متوسط بدانیم (اکثر رستوران ها در ایران هنوز زنجیره ای نیستند و تک شعبه ای هستند و بدین ترتیب در زمره کسب و کارهای کوچک و متوسط می گنجند) خواندن توصیه های Tom Colichio برای کسانی که قصد دارند یک رستوران کوچک راه اندازی کنند خالی از لطف نخواهد بود.

در ادامه مصاحبه آقای تام کولیچیو، سر آشپز و مدیر موفق رستوران را می خوانید

تام کولیچیو تقریبا تمام جوایز مربوط به رستوران و آشپزی را تصاحب کرده است و طبیعتا چیزهای بسیاری در مورد مدیریت یک رستوران می داند که می تواند به ما انتقال دهد.تام معتقد است بارها اشتباهات مهلکی را از سوی مدیران رستوران ها مشاهده کرده است.او در مصاحبه با نیوزویک در مورد چیزهایی که مدیران رستوران ها باید از آنها اجتناب کنند صحبت کرده است:

تصورنکنید اگر غذای خوبی در مهمانی آماده می کنید؛ پس می توانید صاحب یک رستوران موفق هم باشید!

این طور نیست که چون شما از برخی  جنبه ها غذای خوبی را آماده می کنید پس می توانید مدیر یک رستوران فوق العاد باشید. بارها شنیدهام افرادی که رستوران ندارند، وقتی در یک مهمانی دوستانه شام خوشمزه ای تهیه می کنند تصور می کنند چه خوب می شود اگر یک رستوران هم راه بیاندازیم! اما واقعا غذای خوش طعم تمام آن چیزی نیست که باید در یک رستوران باشد. اگر در هنگام سرو غذا در رستوران برای دقایقی سیستم تهویه هوا از کار بیفتد، اعتراض مشتریان شروع می شود و نارضایتی را در پی دارد اما در مهمانی دوستانه کسی به خاطر گرمای هوا به شمااعتراض نمی کند!

تصورنکنید بدون دانستن تمام مهارت های کسب و کار می توانید کسب و کار موفقی داشته باشید!

شاید شما یک سر آشپز فوق العاده باشید؛ اما اگر مدیریت هزینه ها را ندانید، کسب و کار شما دوام نخواهد آورد. بنابراین از افراد مناسب در کسب و کارتان استفاده کنید.مثلا من خودم از یک مشاور حقوقی برای قراردادها و سایر موارد استفاده می کنم. خیلی خوب است که کسی را هم برای مشاوره های کسب و کار داشته باشید. کسی که هر روز درگیر کارهای روزانه ی رستوران نیست و می تواند به شماره مشاوره ی کسب و کار دهد. چنین فردی شریک شما خواهد بود، بله شریک تنها کسی نیست که در سرمایه گذاری با شما شریک باشد او می تواند با ارایه ی مشاوره هایش کسب و کار شما را به موفقیت برساند.

حواستان به قوانین باشد!

امروزه مدیریت منابع انسانی بسیار اهمیت پیدا کرده است، البته نمی خواهم بگویم که شما باید در رستوران کوچکتان یک بخش برای منابع انسانی (Human Resource) داشته باشید. اما به قوانین کار و مقررات مربوطه توجه داشته باشید تا درگیر مسایل مربوط به آن نشوید.

تلاش نکنید تا برای همه کس همه چیز باشید!

بله؛ شما نمی توانید برای گروه های مختلف مشتریان یک رستوران ایده آل باشید، باید تصمیم خود را بگیرید. تصمیم بگیرید که در چه بازه ی قیمتی سرویس ارایه می دهید و در این قیمت چه کیفیت و ا رزش هایی را به مشتری خواهید داد. و پس از آن تمام تصمیمات شما باید در حمایت از این قیمت و کیفیت و ارزش ها باشد.

وقتی که مجبور نیستید؛ هزینه نکنید!

کار سختی است اما احتمالا شما می توانید بسیار کمتر از آن جه تصورش را دارید هزینه کنید. شما باید از هزینه های غیر ضرور پرهیز کنید. منظور از هزینه های غیر ضروری هزینه هایی است که پس از صرف آنها در پایان روز تغییر چندانی در عملکرد رستوران شما نداشته اند، اما باعث افزایش بسیار در هزینه های شما شده اند و احتمالا به دلیل صرف منابع مالی بسیار، مانع از اجرای بسیاری از بهبودهای موثر در رستوران خواهندشد. از myindustry.ir

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn