1agojeh2

سرآشپز جوان دورگه امریکایی و اهدافش Aliya Lee Kong

سرآشپز جوان امریکایی عالیه لی کونگ  Aliya LeeKong در سال 1978 در نیویورک امریکا متولد و در فلوریدا بزرگ شده . او فرزند خانواده ای که از مهاجرین هند - پاکستان و تانزانیا است و هم اکنون مجری برنامه تلویزیونی و مولف کتابهای آشپزی متعددی است . او در شته بازرگانی تحصیل کرد و بعدها کار خود را در شرکت بازرگانی رها کرد تا در شهر نیویورک به آشپزی بپردازد و هم اکنون سرآشپز رستورانی به نام

Junoon  در نیویورک است . از کتابهای او میتوان به میز خارق العاده و دستورهایی با الهام از آشپزی سراسر دنیا و برای آشپزخانه شما نام برد .

1agojeh3

از نظر او , وقتی به کار مورد علاقه خود بپردازید باعث میشود که سخت تلاش کنید ولی اینکار ساده نیست . باید روحیه کارآفرینی داشته باشید تا بتوانید به کسب و کار خود رونق دهید . می بایست برای خود هدف تعیین کنید و این اهداف دقیقا مانند دستورات غذایی هستند که شما به مشتری میدهید . پس باید منطقی و به ترتیب پیش رود . هنگام انجام کار نباید هدف را از نظر دور کنید . حتما به کسانی که قبل از شما در این کار بودند توجه کنید . دقت کنید که در مسیر اقداماتی که انجام داده اند چه اتفاقاتی رخ داده . از تجربیات آنان درس بگیرید . همیشه کار حرفه ای ها را دنبال کنید و از آنان درس بگیرید ولی پیشکسوت بودن آنان را بخاطر داشته باشید . فروتنی در کار باعث پیشرفت شما خواهد شد . او میگوید : در فکر ابداع و ابتکار باشید . با صداقت درستی پیشه کنید و به سوی مردم بروید . از یادگرفتن از کسانی که کار را بهتر از شما بلدند ابا نداشته باشید .

از منابع در دسترس خود بخوبی استفاده کنید و اشکالی ندارد آنها را نیز که بهشان مدیون هستید معرفی کنید . از آزمون و خطا نهراسید . از فرصت ها خوب بهره گیری کنید .
آمادگی هر پیشامدی را داشته باشید . رقبا بیکار نخواهند نشست ! 

ارسال مطلب مریم معتمدی از مشهد

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn