loz11017
داستان تولد چیپس به خاطر انتقام آشپز!

 در زندگی به بسیاری افراد برمی‌خوریم كه یك جمله كلیدی برای زندگی‏شان دارند و یكی از جمله‌های محبوب این است كه «اگر شروع كردی تا انتهایش باید بری، باید.» اما شاید موقعیتی كه بیشتر از همیشه  این جمله را سرلوحه عمل‌مان قرار می‌دهیم زمان خوردن چیپس باشد. دست خودمان نیست، در بسته‌اش را كه باز می‌كنیم و بوی سیب‌زمینی به مشام‌مان می‌خورد باید تا انتها پایش بایستیم، باید تمامش كنیم و هزار درود بر مخترع این خوراكی ترد كه زیر دندان‌مان خرد می‌شود، بفرستیم.

loz11016

دم آن مشتری گرم كه در سال 1853 به سیب‌زمینی سرخ كرده رستوران دریاچه ماه ساراتوگا در ایالات متحده انتقاد كرد و آشپز عصبانی مخترع آن برای انتقام از مشتری سیب‌زمینی‌هایش را به شكل چیپس امروزی خرد و پرنمك و برشته كرد. خوراكی كه امروزه با توصیه متخصصان تغذیه می‌دانیم روغن و نمك فراوانش باعث پوكی استخوان، بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود و باز هم از خوردن آن و خاطره‌بازی با مدل‌های قدیمی و سنتی مثل چیپس سنتی باغستان و استقلال دهه 60 دست بر نمی‌داریم.

loz11015
محبوب‌ترین خوراكی دو قرن چیست؟

پدر و پسر محبوب قرن را می‌شناسید؟ می‌دانید محبوب‌ترین خوراكی قرن از كجا آمد و چطور به وجود آمد؟ بد نیست بدانیم این ورقه‌های نازك و طلایی از كجا آمدند. در قدم اول چیپس را نمی‌توان بدون پدر خوش‌طعمش تصور كرد. سیب‌زمینی سرخ‌كرده پدر چیپس امروزی است؛ پدری كه در اواخر قرن 18 توسط توماس جفرسون در ایالات متحده معرفی شد. او این كشف را از پاریس آورده بود و خیلی زود سیب‌زمینی سرخ‌كرده او مورد استقبال مردم ایالات متحده قرار گرفت و در اوایل قرن 19، سیب‌زمینی سرخ شده آنقدر محبوبیت پیدا كرد كه وارد فهرست غذایی رستوران‌ها شد.

تولد چیپس به خاطر انتقام آشپز

و اما چیپس چطور اختراع شد؟ داستان ساده‌ای دارد كه نشان می‌دهد انتقاد از آشپز و انتقادپذیری یك آشپز تا چه حد می‌تواند ثمربخش باشد. یكی از شب‌های زمستان سال 1853 در رستوران دریاچه ماه در ساراتوگای ایالت نیویورك شخصی همراه شام، سیب‌زمینی سرخ شده سفارش داد. پس از دریافت غذا این شخص كه ظاهرا كوریلیوس وندربیلت نام داشت با اعتراض به اینكه سیب‌زمینی‌ها خوب سرخ نشده‌اند و چندان ترد نیستند آنها را به آشپزخانه پس فرستاد.

جورج كرام، سرآشپز رستوران كه از این انتقاد حسابی عصبانی شده بود برای تمسخر، سیب‌زمینی‌ها را به نازكی كاغذ برید به‌شدت به آنها نمك زد، دوباره سرخ‌شان كرد و محصول را به این خیال كه غیرقابل خوردن است سر میز وندربیلت برد اما دستپخت كرام به جای یك غذای بی‌مصرف، یك شاهكار از آب درآمد و به همین راحتی چیپس اختراع شد.

چیپس وارد ادبیات غذایی می‌شود

قدیمی‌ها یك ضرب‌المثل دارند كه می‌گوید «تا تنور گرم است باید نون رو چسباند.» كرام كسی كه چیپس را اختراع كرد مطمئنا این ضرب‌المثل را سرلوحه زندگی خود كرد و بعد از اینكه صاحب رستوران دریاچه ماه این خوراكی را وارد فهرست غذای خود كرد، كرام نیز رستوران خودش را باز كرد كه سیب‌زمینی نازك سرخ‌شده‌اش را به شهرت رساند. كرام اسم این اختراع را به یاد رستوران اول چیپس ساراتوگا گذاشت (چیپسChips جمعChip به معنی ورقه و لایه نازك است) به این ترتیب نام چیپس به‌طور رسمی وارد ادبیات غذایی شد و به‌زودی رستوران‌های دیگر نیز شروع به عرضه آن كردند.

طویله؛ اولین كارخانه چیپس‌پزی

همیشه در روزهای اول هر اختراعی امكانات كافی و وضعیت مناسبی ندارد، چیپس نیز از این قاعده مستثنا نبوده است. ویلیام تاپندون از اهالی اوهایو برای اولین‌بار چیپس سیب‌زمینی را از رستوران به مغازه‌های خواربارفروشی برد. در سال 1895 او فروش چیپس را به خواربار فروشی‌های محل شروع كرد و وقتی كارش گرفت، طویله‌اش را به اولین كارخانه چیپس سیب‌زمینی دنیا تبدیل كرد.

كم‌كم مصرف چیپس آنقدر زیاد شد كه در اولین سال‌های قرن بیستم چند شركت و كارخانه بزرگ، برای تولید انبوه آن بنا كردند. امروزه چیپس سیب‌زمینی در شكل‌ها، مزه‌ها و مارك‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شود كه بعضی از آنها به جای ورقه‌های سیب‌زمینی از قطعه‌های ریز به هم پیوسته آن استفاده می‌كنند.

loz11018

هم اکنون انواع اشکال مختلف و مزه های مختلف چیپس ساده و نمکی و تند و شویدی و موسیر و سیر و فلفلی و ... در بازار موجوداست . از : oghme.com

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn