loz11035

خوشمزه‌ترین چیپس جهان

به ادعای محققان، این خلال‌های سیب‌زمینی حاصل فناوری قرن 21، با هر خلال سیب‌زمینی یا چیپسی كه تا به حال خورده‌اید، فرق دارد. از لایه بیرونی حسابی تردی كه زیر دندان صدا می‌دهد گرفته تا مغز حسابی نرمی كه در دهان‌تان آب می‌شود. به گزارش ساینتیفیك امریكن، ماكسیم بیلت و جانی ژو همراه عده‌ای دیگر از محققان سرآشپز (از جمله كریس یانگ) در آزمایشگاهی در واشنگتن دست به آزمودن راه‌های متنوع برای تولید چیپس‌های خوشمزه‌تر زده‌اند.

loz11036

آنها سیب‌زمینی‌ها را با آب‌نمك 2 درصد در خلأ بسته‌بندی می‌كنند كه در حین جوشیدن دست‌نخورده باقی بمانند سپس سیب‌زمینی‌ها با همان دستگاهی كه جواهرسازها و دندانپزشك‌ها استفاده می‌كنند، توسط امواج صوتی بمباران می‌شوند. امواج فراصوت 40 كیلوهرتزی باعث می‌شوند سطح سیب‌زمینی ترك بخورد و با حباب‌هایی كه به شكل هزاران تاول‌ ریز روی سطحش ظاهر می‌شوند پوشیده شود.

 خلال‌های سیب‌زمینی در مرحله بعد در خلأ خشك می‌شوند و بعد سرآشپز آنها را می‌گذارد تا با رطوبت اطراف سازگار شوند. حالا نوبت سرخ‌شدن است!‌ سیب‌زمینی‌ها برای مدت كمی در روغن 340 درجه فارنهایت ریخته می‌شوند تا شبكه در هم بافته نشاسته‌ای درون سیب‌زمینی به هم نزدیك‌تر شود. بعد از خنك كردن سیب‌زمینی‌ها، نوبت  به آخرین مرحله می‌رسد. این دفعه سیب‌زمینی‌ها را ناگهان در روغن 375 درجه فارنهایت می‌ریزند. بدین ترتیب آب درون ریزحباب‌های خلال‌های سیب‌زمینی ناگهان به بخار تبدیل شده و حجم سیب‌زمینی‌ها بیشتر می‌شود و به اصطلاح پف می‌كنند.

 با تنها چند دقیقه غوطه‌ور ماندن در روغن، ‌خلال‌های سیب‌زمینی ظاهر جذابی پیدا می‌كنند. شنیده‌ها حاكی است كه آخرین كارگاه‌های چیپس سنتی فله‌ای كه كشف شده در کارگاهی غیراستاندارد و غیر بهداشتی بوده‌است.این چیپس‌ها در کارگاه‌های غیرمجاز با روغن‌های حرارت‌بالا و بدون رعایت استانداردهای لازم تحت عنوان چیپس‌خانگی به مغازه‌ها راه می‌یابند، درحالی که این محصولات مورد تایید وزارت بهداشت نبوده و تمام این موارد نشان از بی‌اعتبار بودن و بدون مجوز كار كردن این گونه كارگاه‌ها و تولید مواد آلوده به‌عنوان هله‌هوله روزمره بسیاری از افراد است. از loghme.com

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn