1abros1149

خواص گوشت بوقلمون و مطالب مفید 1 Hindi eti
1. طبق آزمایشات انجام شده فسفر موجود در بوقلمون چهار برابر میگو می باشد که یک غذای دریایی است همچنین بهتر است که بدانید 80% عامل تشکیل کلسیم در استخوان های بدن فسفر می باشد و میزان فسفر در بوقلمون 238mg / 100 g می باشد.

2 . پروتئین موجود در بوقلمون 81 / 28 بیشتر از هر گوشتی است .

3. آیا می دانستید بوقلمون فاقد اوره و اسید اوریک نسبت به گوشت های دیگر است که طبق تحقیقات انجام شده اسید اوریک یکی از عوامل سکته مغزی می باشد؟

4. آیا می دانستید گوشت بوقلمون به علت عدم وجود چربی میان بافتی حجم گوشت در هنگام پخت بعکس گوشت مرغ گوساله / گوسفند و ... کم نمی شودو در نهایت مرغ بعد از پختن 55%، گوشت 60% و بوقلمون 85% گوشت پخته به دست می آید؟

5. آیا می دانستید بوقلمون دارای انواع ویتامین B از جمله B1/B3/B6/B12 به میزان 7.7mg/100 gr است و برای جلوگیری از افسردگی و بیماری MS و از بین بردن کم خونی مؤثر است.

مطالب ادامه دارد .
شما چقدر از  بوقلمون استفاده میکنید ؟ چگونه میپزید ؟ مصرف و کاربردش در سبد روزانه منزل شما چقدر و چگونه است ؟ برای اطلاعات بعدی با ما باشید .

دونات بوقلمون

مدت زمان و درجه مورد نیاز برای طبخ ماکیان ( مرغ یا بوقلمون و ... ) در فر

گوشت بوقلمون

بوقلمون بریان درسته کلاسیک ( روز شکرگزاری turkey thanksgiving )

موارد استفاده و مصرف گوشت بوقلمون

کباب سینه بوقلمون

 انواع غذاها با بوقلمون در سفره خونه

خوراک گوشت بوقلمون

موارد استفاده و مصرف گوشت بوقلمون

خوراک بال بوقلمون

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn