ظروف یک‌بار مصرف موجود در بازار از ماده‌ای سمی به نام "مونو استایرن" ساخته شده که نگهداری غذای بالاتر از دمای65 درجه در آن‌ها، سبب آزاد شدن این ماده سمی و سرطان‌زایی آن می‌شود.

کارشناس مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن بیان این مطلب گفت: تا چند سال پیش که استفاده از ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی هنوز در میان مردم متداول نشده بود، مردم مواد غذایی خود را در کاسه‌های فلزی و ملامینی می‌ریختند و اما امروزه به علت راحتی استفاده از ظروف یک‌بار مصرف، تولید این ظروف افزایش یافته است.

خاتون برسیاه با اشاره به مضرات استفاده از این ظروف در چرخه طبیعت، ادامه داد: سالانه میلیون‌ها تن پلاستیک در صنایع بسته‌بندی استفاده می‌شود که زمان برگشت آن‌ها به طبیعت 300 تا 500 سال طول می‌کشد.

وی ضمن تاکید بر رعایت نکات لازم در استفاده از این ظرف اضافه کرد: علاوه بر عامل حرارت، چربی مواد غذایی که در ظروف یک‌بار مصرف نگهداری می شوند، فرایند آزاد شدن "مونواستایرن" ها را تسریع می‌کند.

وی با بیان اینکه نگهداری، حمل و بسته‌بندی غذا با دمای بالاتر از 65 درجه ممنوع است، اظهار کرد: رنگی کردن ظروف یک‌بار مصرف علاوه بر انتقال مواد تشکیل دهنده پلاستیک به مواد غذایی، سایر مواد افزودنی شیمیایی را نیز به داخل غذا وارد می‌کند که این امر اثرات سوء بیشتری بر سلامت مصرف کننده می‌گذارد.

برسیاه توصیه کرد: از آنجایی که حذف این ظروف از زندگی غیر ممکن است، می‌توان به جای ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی از ظروف گیاهی استفاده کرد. از فودنا

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn