1ayuvalama1 


سوپ یووالاما یا یوارلاما ( از شهر قاضی آنتپ ترکیه ) Ghaziantep yuvalama - Yuvarlama çorbası
این سوپ متعلق به یک شهر در جنوب ترکیه به نام قاضی انتپ هستش. در واقع یه جور اشکنه است . بسیار خوشمزه و ساده و اسونه و سریع تهیه میشه .دستور از استاد b.fatihgulluoglu .استاد فاتح گول اوقلی سرآشپز جوان ترک مشاور دانشگاه مرمریس است که در ترکیه بسیار هم محبوبه و دستورات بسیار خوبی داره.

مواد لازم : نیم کیلو گوشت ماهیچه یا هر گوشتی که دم دست دارید.

دوعدد زرده تخم مرغ

پیاز درشت یکعدد

یک لیوان ماست چکیده و سفت یا دولیوان ماست ساده

نخود یک استکان

برنج نیمدانه نصف پیمانه

نمک و فلفل

آرد برنج یا سفید یک چهارم پیمانه

نعنا خشک دو ق غ

پول پیبر یا پپرفلکز یا فلفل پولکی قرمز pul biber

روغن مقداری

طرز تهیه :

ابتدا از قبل نخود و برنج را جداگانه خیس کنید . پیاز را در روغن بریزید وقتی بلوری شد گوشت را اضافه کنید و تفت دهید وبعد  با کمی اب بپزید . وقتی نیم پز شد نخود را اضافه کنید تا خوب بپزد . بعد با کمی اب در قابلمه ریخته و اجازه دهید با برنج بپزد و برنج کاملا شکفته شود . اکنون زرده ها را با ماست خوب با همزن یا مفتول دستی بزنید . آرد را اضافه کنید . ویکدست کنید . بعد که برنج کاملا شکفته شده بود و سوپ در حال جا افتادن بود این مخلوط را اضافه کنید و روی حرارت ملایم مدام هم بزنید تا سوپ غلیظ شده و جا بیفند و نمک و فلفلش را اندازه کنید .

sfoodcourt50

سپس از روی حرارت بردارید . داخل یک ظرف دیگر مقداری روغن گرم کنید و نعنا داغ درست کنید . سیر بستگی به ذایقه شما دارد . سیر داغ هم با این سوپ فوق العاده است .

sfoodcourt52

از پول بیبر هم مانند نعنا داغ داخل روغن درست کنید و روی سوپ را تزیین کنید .

از : https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn