ranjbar

 

سلام  .  من  حمیدرضا رنجبر مدرس بین المللی حرفه ای آشپزی و قنادی  و مجری برنامه آشپزخانه شماره 3 شبکه 3 و سرآشپز واقعی سریال اشپزباشی و مدیر مجله ماهنامه آشپزخانه ملل و مدیر آموزشگاه  آشپزی ملل و  مدیر  سایت آشپزخانه ملل و  مشاور در امر راه اندازی و اجرای آشپزخانه های صنعتی و مدیر موسسه کیترینگ  Farchef هستم . از این به بعد با اموزش های متعدد و برنامه های پرسش و پاسخ در سفره خونه در کنار بازدید کنندگان سایت خواهم بود .

 

jujeh_kabab_bal1

 

1 -  به نظر شما بهترین جوجه کباب چطور باید انتخاب ،مزه دار و طبخ بشه؟

joojeh_1

در صورت تمایل پاسخ ها و سوالهای خودتون رو زیر همین مطلب در  " دیدگاه شما " میتونید بنویسید تا به مرور پاسخ داده و منتشر بشه . 

* - برای نوشتن دیدگاه و پرسش خود و خواندن سوالها و پاسخ ها یکبار روی عنوان و تیتر همین مطلب کلیک کنید تا در صفحه جدید باز شود و سپس در کادر زیر دیدگاه نظر و پرسش خود را بنویسید و پاسخ ها و سوالات دیگران را بخوانید .


232

 

امضای استاد سرآشپز حمید رضا رنجبر روی گوجه فرنگی ها مشهود است !!!

 

برای تهیه یک جوجه کباب عالی و آبدار و نرم لازم است موارد زیر را رعایت کنید :


1- از ران و سینه مرغ  را نه به صورت نازک یا همان قبضه ای بلکه به صورت لقمه ای استفاده کنید .

2- اول زعفران را به مرغها بزنید تا کاملا به مرغها جذب شوند نه اینکه به پیازها .

3 - سپس نمک و فلفل را به پیازهای خلالی اضافه کرده و ورز میدهیم و بعد به مواد قبلی اضافه میکنیم و کاملا مخلوط میکنیم .

4 -در این مرحله از ماست چکیده یا خامه و یا روغن زیتون یا روغن کنجد ( ارده خام ) استفاده میکنیم و 3 ساعت در یخچال استراحت داده و بعد از پختن کبابها با سس کره که از :

کره ،آبلیمو ،زعفران و نمک و فلفل تشکیل میشود آغشته نموده و سرو میکنیم.


نکته :  همیشه زعفران باید قبل از پیاز به مواد افزوده شود تا جذب پیاز نشده و مقدار  زعفران کمتری مورد استفاده قرار گیرد.  آبلیمو را به مواد نباید زد زیرا  آب مرغها پس داده شده و از طعم و تازگی مرغها کاسته میشود. اگر تمایل به استفاده از لیموترش دارید میتوانید هنگام سرو غذا از لیموترش استفاده کنید .

 

کتاب آشپزی " آشپزخانه رنجبر " قابل تهیه در  آموزشگاه و  سایت آشپزخانه ملل

 

ادامه دارد  ....

 

انواع کباب و جوجه کباب در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn