1asmoothie201

موسسه خیریه بهنام دهش پور نام جوانی را بر پیشانی دارد که در سال ١٣٧٠ در سن هفده سالگی مبتلا به بیماری سرطان گردید و در آخرین دوره درمان، سال ١٣٧٤، دست سرنوشت او را راهی مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهدا تجریش نمود. در آن موقع به شدت تحت تأثیر وضعیت ناگوار بیماران این مرکز قرار گرفت. بهنام با وجود بیماری سخت اقدام به برگزاری بازار خیریه در سال ١٣٧٤ نمود. این بازارچه در آپارتمانی قدیمی در خیابان پاسداران و با کمک خانواده و دوستانش برپا گردید. پس از آن با یاری دوستانش کنسرت پیانو را در فرهنگسرای ارسباران ترتیب داد و آخرین شب زندگیش را با فروش شمع‏های تزئینی به نفع بیماران نیازمند مبتلا به سرطان در خانه به پایان رساند.

 

1asmoothie202

عوائد حاصل از این برنامه‏ ها همراه با کمک‏های خانواده بهنام ، دوستان و سایر خیرین و نیکوکاران صرف تکمیل و تجهیز سالن انتظار بخش رادیوتراپی و اتاق بازی و کتابخانه کودکان بیماران شد که در سال ١٣٧٥ افتتاح گردید، زمانی که بهنام دیگر در جمع دوستان و یاران نبود.در ادامه راه بهنام، جمعی از دوستان، خانواده و یاوران همراه نیت خیر او شدند و بنا بر پیشنهاد آقای دکتر حسین مدنی ریاست وقت بخش، در ساختمان نیمه تمام رادیوتراپی و انکولوژی دفتری برای همراهی هر چه بیشتر به منظور تکمیل و تجهیز این بخش به موسسه اختصاص دادند.

در تاریخ ١٣٧٧/٩/١٩ تقاضای تأسیس موسسه خیریه بهنام دهش پور به هیئت موسسان خانم شهلا لاجوردی (مادر بهنام) ، آقای بهمن دهش پور (پدر بهنام) ، محمد لاجوردی (دایی بهنام) و آقای دکتر حسین مدنی(ریاست وقت بخش رادیوتراپی و انکولوژی بیمارستان شهدا تجریش و پزشک معالج بهنام)، با هدف کمک و مساعدت تأمین هزینه های درمانی بیماران مبتلا به سرطان و انجام کلیه امور خدماتی بر اساس نیاز و درخواست بخش سرطان بیمارستان های دانشگاهی و جلب همیاری و مشارکت مادی و معنوی مردم در حمایت از بیماران نیازمند و جذب نیروهای علاقمند و مردمی جهت ارائه خدمات درمانی و جانبی به افراد نیازمند و خانواده آنان داده شد. موسسه در تاریخ ١٣٧٩/١٢/١٣ به شماره ثبت ١٢٦٨٤ به ثبت رسمی رسید .کلیه فعالیت های فوق به صورت داوطلبانه می باشد.

سفره خونه مفنخر است که داوطلبانه محلی از بنرهای آگهی رایگان خود را برای این موسسه در نظر گرفته تا مور بازدید علاقمندان سایت قرار گیرد .

طرح امداد رمضان کلیک کنید :   " ماه مهر با  نان "

آدرس سایت : http://behnamcharity.org.ir/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn